poniedziałek, 18 marca 2013

Układy taneczne # 1 - Przywitanie i rozgrzewka


Ten filmik składa się z dwóch części. Pierwsza z nich, to pełne pozytywnej energii przywitanie. Tutaj zaproście wszystkich do siebie, przedstawcie się, powiedzcie jaka będzie tematyka imprezy, uchylcie rąbka tajemnicy odnośnie atrakcji przygotowanych dla dzieci i dorosłych. Jeśli nie uzyskaliście wcześniej informacji (prowadzicie dożynki, imprezę osiedlową, urodziny miasta itp.), to właśnie podczas tych pierwszych minut zobaczycie jaki jest wiek uczestników, która płeć dominuje, czy są obecne dzieci niepełnosprawne, czy rodzice i opiekunowie są skorzy do interakcji i czy przygotowany przez Was scenariusz ma tutaj rację bytu.
Zanim przejdziecie do drugiej części, czyli rozgrzewki, to jest moment na ujawnienie fabuły imprezy. Zdradźcie więcej informacji, wprowadźcie wszystkich w odpowiedni klimat, budujcie napięcie, modulujcie odpowiednio głos itd. Jak sami zauważycie, na filmiku jestem robaczkiem z afrykańskiej dżungli i pojawiłam się na tej imprezie aby sprawdzić, czy dzieci są uśmiechnięte, silne i odważne (tutaj na pewno usłyszycie chłopaków, krzyczących taaaaaaaaaa, jeeeeeeee) i czy dzieci chcą wyruszyć ze mną w daleką podróż pełną niespodzianek i atrakcji (taaaak, damy radę, uuuaaaa C.D). A na najwytrwalsze, najbardziej uśmiechnięte i najgrzeczniejsze dzieci czekają nagrody (wspominamy o nich, o ile takowe posiadamy).

Rozgrzewka Co tutaj jest najważniejsze? Na pewno wiek i sprawność ruchowa uczestników. Moja rozgrzewka jest świetna na imprezę dla dzieci od szóstego roku życia. Młodsze osoby mogą sobie nie poradzić z niektórymi elementami ale to nie znaczy, że mamy z niej rezygnować. Wystarczy leciutko układ zmodyfikować, wykluczyć najtrudniejsze elementy i gotowe. Pamiętajcie, że musicie bardzo elastycznie podchodzić do każdej imprezy i mieć w zanadrzu przygotowane dwie wersje (łatwiejszą i trudniejszą) każdego układu.

5 komentarze:

 1. Bardzo dziękuję za to, że dzielicie się swoimi pomysłami. Układy ruchowe - bezdyskusyjne cudo! :)) Pozdrawiam serdecznie i niecierpliwie czekam na dalsze propozycje tańców!

  OdpowiedzUsuń
 2. Proszę i nazwę piosenki do przywitania:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Prosze podac jaka piosenka jest wykorzystana do rozgrzewki?? pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Rewelacja, naprawdę jestem zachwycona. Na stronę natrafiłam przypadkiem, szukając na youtube przykładów zastosowania mat do tańczenia....

  Wprawdzie jestem zwykłą mamą dwójki małych dzieci (poniżej 3 roku życia), a nie profesjonalnym organizatorem zajęć dla maluchów, ale już wiem, że ta malocakids będzie dla mnie źródłem licznych inspiracji na co dzień i na spotkaniach rodzinnych czy ze znajomymi z dziećmi. Mnóstwo propozycji - na razie obejrzałam tylko część układów, zabaw i balonowych cudów, ale to, co do tej pory widziałam, przygotowaliście świetnie.

  Pozdrawiam, dziękuję i dopinguję ! ! ! :D

  OdpowiedzUsuń